ul. Szarotki 17, Szczecin

gabinet@fizjospa.pl

tel. 605690877

Mezoterapia igłowa PDF Drukuj Email

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Jest techniką wykorzystującą uraz mechaniczny jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów pod postacią specjalnie przygotowanych koktajli do mezoterapii można uzyskać konkretne rezultaty terapeutyczne. Mezoterapia igłowa jest to najdoskonalsza odpowiedź na potrzeby starzejącej się, odwodnionej skóry bez użycia skalpela. Nakłucia wykonywane w mezoterapii igłowej są niewielkie i bardzo liczne. Swoim zasięgiem mogą obejmować bardzo duże obszary – takie jak cała twarz, pośladki, skóra głowy (nawet 1200 nakłuć) jak i małe obszary – podbródek, okolice oczu, okolice ust. Mezoterapia igłowa jest terapią polecaną już od 25 roku życia jeśli stan skóry wymaga regeneracji.

Istotą mezoterapii jest wykonanie kilku zabiegów w serii (zazwyczaj 5 zabiegów) oraz kilku zabiegów przypominających rocznie.

Co daje mezoterapia i jakich efektów można się spodziewać?

Mezoterapia igłowa jest jedyna i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi natychmiastowe rezultaty. Można jednoznacznie powiedzieć, że oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii igłowej możemy także pozbyć się cellulitu i miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Dlaczego właśnie mezoterapia igłowa przynosi takie spektakularne efekty terapeutycznie?

Skóra stanowi naturalną barierę ochronną dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3 kDa (kilo daltony). Dla porównania np. najmniejsza wyizolowana cząsteczka kwasu hialuronowego ma wielkość 10 kDa. Kremy , maski, balsamy działają wyłącznie na powierzchni warstwy rogowej naskórka. Jest to bardzo ważna pielęgnacja, jednakże nie ma ona wpływu na skórę właściwą a tym samym nie maja także wpływu na budowanie kolagenu, liftingowanie, odmładzanie ani rewitalizację.

Wszystkie procesy odpowiedzialne za postępowanie starzenia się skóry zachodzą w skórze właściwej. Mezoterapia igłowa działa na wszystkie możliwe aspekty starzenia się skóry po pierwsze wykorzystując mikroiniekcje wstrzykujemy substancje, których wraz z wiekiem narastający deficyt w skórze właściwej spowodował bruzdy, zmarszczki, zmianę kolorytu skóry i wiotkość. Po drugie proces nakłucia podczas mezoterapii również nie jest obojętny w procesie odmłodzenia skóry. Nakłute miejsce organizm traktuje jako uszkodzone, następuje naturalny intensywny proces remodelingu i odbudowy tkanki skórnej, wzmocnienie naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu.

Kiedy można wykonać mezoterapię igłową?

W każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, basenu ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni.

Wskazania dla skóry młodej:

 • starzenie posłoneczne;
 • odwodnienie;
 • przedwczesne zmarszczki;
 • widoczna utrata jędrności skóry;
 • jako profilaktyka starzenia.

Wskazania dla skóry dojrzałej:

 • utrata jędrności i gęstości  skóry;
 • widoczne zmarszczki – kurze łapki, bruzdy, linie;
 • rozstępy;
 • cellulit;
 • nadmierne otłuszczenie;
 • utrata włosów, słabe włosy;


MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Twarz szyja i dekolt to obszary najczęściej poddawane wszelkim zabiegom w tym i zabiegom mezoterapii igłowej. Zmiany starzeniowe spowodowane są różnymi czynnikami. Do najczęściej wymienianych należy stres, fotostarzenie, niewłaściwa pielęgnacja wynikająca z nieznajomości cery i jej potrzeb, nadmierne przesuszenie, niedobory żywieniowe, palenie papierosów, czynniki atmosferyczne,  przebyte choroby, w końcu wiek biologiczny. Są to przyczyny zmian takich jak: pojawienie się linii i zmarszczek, utrata jędrności skóry, spadek nawilżenia naskórka i skóry właściwej – po 25 roku życia spada zawartość kwasu hialuronowego, czynnika wiążącego wodę w skórze – wiotkość powiek, zaburzenie owalu twarzy, przebarwienia naskórka i inne. Mezoterapia igłowa odpowiada na wszystkie te problemy. Jej skuteczność jest o tyle wyższa od innych zabiegów nieinwazyjnych, że podawane substancje aktywne docierają do miejsc gdzie zostają bezpośrednio wykorzystane i rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

MEZOTERAPIA IGŁOWA CIAŁA

Korekta zmian na ciele, takich jak cellulite czy nadmiar tkanki tłuszczowej także należą do zadań mezoterapii. Mezoterapia koryguje i leczy cellulite we wszystkich stadiach, dając zadowalające efekty. Mezoterapia igłowa to także rozwiązanie na pozbycie się uporczywie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak pośladki, uda, brzuch, boczki, kolana czy podbródek, ramiona czy plecy. Wystarczą nawet 2-3 zabiegi by efekty były widoczne gołym okiem. Zabiegi wykonuje sie w odstępach 8-10 dniowych, podczas kuracji trzeba pic dużo wody i nie stronić od aktywności fizycznej (uwolnione podczas zabiegu kwasy tłuszczowe muszą zostać zmetabolizowane jako energia)

MEZOTERAPIA IGŁOWA OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY

To rewolucja w dziedzinie odnowy włosów i regeneracji skóry owłosionej. Za sprawą mezoterapii igłowej marzenia o mocniejszych i bardziej gęstych włosach stoją na wyciągnięcie ręki. Wprowadzanie substancji aktywnych wprost do mieszków włosowych pozwala na ich odbudowę, wzmocnienie biorewitalizację co owocuje zdrowszymi, mocnymi i bardziej gęstymi włosami. Wskazania do terapii to: wypadanie włosów (ciąża laktacja, zmiana pór roku, osłabienia po chorobach, stres, niedobory żywieniowe), rzadkie włosy, przerzedzanie się włosów w linii czoła – zakola – w okresie menopauzy, po kuracjach hormonalnych, łupież, łysienie spowodowane terapią lekową – chemioterapią (można rozpocząć dopiero po zakończeniu chemioterapii po konsultacji z lekarzem). Aby przeprowadzić pełną kurację potrzebne są 4 zabiegi wykonywane co 8 dni. Po pierwszych 2 zabiegach odczuwalna jest spektakularna poprawa – włosy przestają wypadać, widać pierwsze odrastające włosy. Aby w pełni osiągnąć rezultat potrzeba 4 zabiegów. Serię najlepiej powtórzyć nie później niż po upływie pół roku, w skrajnych przypadkach potrzeba więcej zabiegów. Jest to indywidualne dla każdego pacjenta i jego przypadku. Mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy przynosi także rezultaty w leczeniu łysienia typu męskiego, jednakże w tym przypadku pacjent wymaga cyklicznej stałej terapii ze względu na etiologię tego typu łysienia i jego nieodwracalności w przypadku mężczyzn.

HAIR SYSTEM

Ampułka Mesotech Hair System to koktajl przeznaczony do ostrzykiwania skóry głowy, bogaty w aktywne składniki odżywcze(Minoxidill, Biotyna, Dexpanthenol),, witaminy, aminokwasy i mikroelementy i minerały, stosowany w celu przywrócenia witalności i efektywnego odżywienia i regeneracji cebulek włosowych, a także do walki z utratą włosów.
Dzięki działaniu aktywnych składników dochodzi do wzmocnienia struktury włosów, usprawnione mikrokrążenie zwiększa odporność na szkodliwe składniki. Bogaty skład koktajlu wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie i metabolizm energetyczny włosów.

Wskazania:
Dla mężczyzn - w leczeniu nie-androgennego łysienia, do naprawy włosów przedwcześnie uszkodzonych przez niekorzystne czynniki, aby stymulować wzrost włosów i poprawić kondycję skóry głowy.

Dla kobiet – w przypadku wypadania włosów, w walce z łupieżem, w terapii cienkich i / lub osłabionych włosów.

 

Przebieg zabiegu:

Kosmetolog  indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera preparat, który jest podawany strzykawką o cieniutkiej igle 4-13 mm . Zastrzyki robi się co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak. Działanie pojawia się już w 2 min po podaniu, dając efekt przedłużony 2-4 dni i w miarę zwiększania ilości zabiegów dochodząc nawet do miesiąca po zakończeniu zabiegów mezoterapii.
Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej/ mezoterapii igłowej z wykorzystaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego.

 • Ciąża, laktacja
 • Terapia przeciwnowotworowa (przyjmowanie leków immunosupresyjnych) – zgoda onkologa
 • Opryszczka aktywna
 • Ropne stany zapalne skóry
 • Choroby krwi autoimmunoagresji (HIV, WZW C)
 • Epilepsja
 • Wirusowe zapalenie wątroby
 • Łuszczyca
 • Reumatoidalne zapalenie stawów
 • Stwardnienie rozsiane
 • Choroba Hashimoto (zabieg można wykonać z pominięciem szyi)
 • Toczeń rumieniowy zaostrzony

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Jest techniką wykorzystującą uraz mechaniczny jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów pod postacią specjalnie przygotowanych koktajli do mezoterapii można uzyskać konkretne rezultaty terapeutyczne.

Mezoterapia igłowa jest to najdoskonalsza odpowiedź na potrzeby starzejącej się,

odwodnionej skóry bez użycia skalpela. Nakłucia wykonywane w mezoterapii igłowej są niewielkie i bardzo liczne. Swoim zasięgiem mogą obejmować bardzo duże obszary – takie jak cała twarz, pośladki, skóra głowy (nawet 1200 nakłuć) jak i małe obszary – podbródek, okolice oczu, okolice ust. Mezoterapia igłowa jest terapią polecaną już od 25 roku życia jeśli stan skóry wymaga regeneracji.

Istotą mezoterapii jest wykonanie kilku zabiegów w serii (zazwyczaj 5 zabiegów) oraz kilku zabiegów przypominających rocznie.

Co daje mezoterapia i jakich efektów można się spodziewać?

Mezoterapia igłowa jest jedyna i niekwestionowaną metodą terapeutyczną, która przynosi natychmiastowe rezultaty. Można jednoznacznie powiedzieć, że oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry. Przy pomocy mezoterapii igłowej możemy także pozbyć się cellulitu i miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Dlaczego właśnie mezoterapia igłowa przynosi takie spektakularne efekty terapeutycznie?

Skóra stanowi naturalną barierę ochronną dla organizmu, granica jej przepuszczalności to cząsteczki nie większe niż 3 kDa (kilo daltony). Dla porównania np. najmniejsza wyizolowana cząsteczka kwasu hialuronowego ma wielkość 10 kDa. Kremy , maski, balsamy działają wyłącznie na powierzchni warstwy rogowej naskórka. Jest to bardzo ważna pielęgnacja, jednakże nie ma ona wpływu na skórę właściwą a tym samym nie maja także wpływu na budowanie kolagenu, liftingowanie, odmładzanie ani rewitalizację.

Wszystkie procesy odpowiedzialne za postępowanie starzenia się skóry zachodzą w skórze właściwej. Mezoterapia igłowa działa na wszystkie możliwe aspekty starzenia się skóry po pierwsze wykorzystując mikroiniekcje wstrzykujemy substancje, których wraz z wiekiem narastający deficyt w skórze właściwej spowodował bruzdy, zmarszczki, zmianę kolorytu skóry i wiotkość. Po drugie proces nakłucia podczas mezoterapii również nie jest obojętny w procesie odmłodzenia skóry. Nakłute miejsce organizm traktuje jako uszkodzone, następuje naturalny intensywny proces remodelingu i odbudowy tkanki skórnej, wzmocnienie naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu.

Kiedy można wykonać mezoterapię igłową?

W każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, basenu ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni.

Wskazania dla skóry młodej:

 • starzenie posłoneczne;
 • odwodnienie;
 • przedwczesne zmarszczki;
 • widoczna utrata jędrności skóry;
 • jako profilaktyka starzenia.

Wskazania dla skóry dojrzałej:

 • utrata jędrności i gęstości  skóry;
 • widoczne zmarszczki – kurze łapki, bruzdy, linie;
 • rozstępy;
 • cellulit;
 • nadmierne otłuszczenie;
 • utrata włosów, słabe włosy;

MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY TWARZY, SZYI I DEKOLTU

Twarz szyja i dekolt to obszary najczęściej poddawane wszelkim zabiegom w tym i zabiegom mezoterapii igłowej. Zmiany starzeniowe spowodowane są różnymi czynnikami. Do najczęściej wymienianych należy stres, fotostarzenie, niewłaściwa pielęgnacja wynikająca z nieznajomości cery i jej potrzeb, nadmierne przesuszenie, niedobory żywieniowe, palenie papierosów, czynniki atmosferyczne,  przebyte choroby, w końcu wiek biologiczny. Są to przyczyny zmian takich jak: pojawienie się linii i zmarszczek, utrata jędrności skóry, spadek nawilżenia naskórka i skóry właściwej – po 25 roku życia spada zawartość kwasu hialuronowego, czynnika wiążącego wodę w skórze – wiotkość powiek, zaburzenie owalu twarzy, przebarwienia naskórka i inne. Mezoterapia igłowa odpowiada na wszystkie te problemy. Jej skuteczność jest o tyle wyższa od innych zabiegów nieinwazyjnych, że podawane substancje aktywne docierają do miejsc gdzie zostają bezpośrednio wykorzystane i rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

MEZOTERAPIA IGŁOWA CIAŁA

Korekta zmian na ciele, takich jak cellulite czy nadmiar tkanki tłuszczowej także należą do zadań mezoterapii. Mezoterapia koryguje i leczy cellulite we wszystkich stadiach, dając zadowalające efekty. Mezoterapia igłowa to także rozwiązanie na pozbycie się uporczywie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak pośladki, uda, brzuch, boczki, kolana czy podbródek, ramiona czy plecy. Wystarczą nawet 2-3 zabiegi by efekty były widoczne gołym okiem. Zabiegi wykonuje sie w odstępach 8-10 dniowych, podczas kuracji trzeba pic dużo wody i nie stronić od aktywności fizycznej (uwolnione podczas zabiegu kwasy tłuszczowe muszą zostać zmetabolizowane jako energia)

MEZOTERAPIA IGŁOWA OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY

To rewolucja w dziedzinie odnowy włosów i regeneracji skóry owłosionej. Za sprawą mezoterapii igłowej marzenia o mocniejszych i bardziej gęstych włosach stoją na wyciągnięcie ręki. Wprowadzanie substancji aktywnych wprost do mieszków włosowych pozwala na ich odbudowę, wzmocnienie biorewitalizację co owocuje zdrowszymi, mocnymi i bardziej gęstymi włosami. Wskazania do terapii to: wypadanie włosów (ciąża laktacja, zmiana pór roku, osłabienia po chorobach, stres, niedobory żywieniowe), rzadkie włosy, przerzedzanie się włosów w linii czoła – zakola – w okresie menopauzy, po kuracjach hormonalnych, łupież, łysienie spowodowane terapią lekową – chemioterapią (można rozpocząć dopiero po zakończeniu chemioterapii po konsultacji z lekarzem). Aby przeprowadzić pełną kurację potrzebne są 4 zabiegi wykonywane co 8 dni. Po pierwszych 2 zabiegach odczuwalna jest spektakularna poprawa – włosy przestają wypadać, widać pierwsze odrastające włosy. Aby w pełni osiągnąć rezultat potrzeba 4 zabiegów. Serię najlepiej powtórzyć nie później niż po upływie pół roku, w skrajnych przypadkach potrzeba więcej zabiegów. Jest to indywidualne dla każdego pacjenta i jego przypadku. Mezoterapia igłowa owłosionej skóry głowy przynosi także rezultaty w leczeniu łysienia typu męskiego, jednakże w tym przypadku pacjent wymaga cyklicznej stałej terapii ze względu na etiologię tego typu łysienia i jego nieodwracalności w przypadku mężczyzn.

Preparaty:

Fosfatydylocholina 5% – 250 mg + kwas deoksycholowy 2%

Wskazania:

Działanie lipolityczne, spalacz tłuszczu uda, szyja, podbródek, brzuch,  biodra, boki, korekcja po liposukcji.

Miejscowe otłuszczenia (plecy, brzuch, biodra, pośladki, wewnętrzna strona ud, kolana, ramiona, twarz). Fosfatydylocholina jest fosfolipidem, który bierze udział w rozmaitych procesach przemian materii. Fosfatydylcholina French Laboratorie składa się z 5% czystej Fosfatydylcholiny zmieszanej z 2% kwasem deoksycholowym. Mechanizm działania polega na rozpuszczeniu i eliminowaniu tkanki tłuszczowej. Z łatwością przenika przez błony komórkowe do ich wnętrza, a podana w większych ilościach powoduje rozluźnienie struktury błon i w efekcie ich rozerwanie. Po wniknięciu do niej powoduje rozpad nagromadzonych trójglicerydów. Fosfatydylocholina jest fosfolipidem zdolnym rozpuszczać tłuszcz, z którym ma kontakt. Zabieg wykorzystujący jej właściwości jest rewolucyjnym, niechirurgicznym rozwiązaniem wykorzystywanym do zabiegów redukujących nadmierne nagromadzenie się tkanki tłuszczowej. Fosfatydylocholina wykorzystywana jest w medycynie od ponad pięćdziesięciu lat jako lek o właściwościach antycholesterolowych i antytrójglicerydowych.

DMAE

 • DMAE / dimetyloaminoetanol/   to substancja wywołująca efekt liftingu. zwiększa napięcie mięśniowe, poprawia jakość skóry, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, głęboko odżywia skórę.
 • DMAE to prekursor acetylocholiny. To związek odpowiedzialny za przenoszenie bodźców z komórek nerwowych do komórek mięśniowych, związki tego typu należą do grupy tzw. neurotransmiterów .
 • w zastosowaniu powierzchniowym powoduje wzrost napięcia mięśni twarzy i ciała. Stymuluje ona skutecznie napięcie mięśni w rezultacie doprowadzając do wygładzenia zmarszczek. DMAE poprzez oddziaływanie na włókna mięśniowe powoduje zmniejszenie wiotkości skóry i nadaje jej elastyczności, przez co dochodzi do wygładzenia zmarszczek.

Zabieg może być wykonywany na całej twarzy, jak również na całym ciele. Poprawny cykl zabiegowy powinien składać się z ok. 6 – 10 zabiegów wykonywanych, co 10 dni, później dla podtrzymania efektów można wykonywać jeden zabieg w miesiącu.

HAIR SYSTEM

Ampułka Mesotech Hair System to koktajl przeznaczony do ostrzykiwania skóry głowy, bogaty w aktywne składniki odżywcze(Minoxidill, Biotyna, Dexpanthenol),, witaminy, aminokwasy i mikroelementy i minerały, stosowany w celu przywrócenia witalności i efektywnego odżywienia i regeneracji cebulek włosowych, a także do walki z utratą włosów.
Dzięki działaniu aktywnych składników dochodzi do wzmocnienia struktury włosów, usprawnione mikrokrążenie zwiększa odporność na szkodliwe składniki. Bogaty skład koktajlu wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie i metabolizm energetyczny włosów.

Wskazania:
Dla mężczyzn - w leczeniu nie-androgennego łysienia, do naprawy włosów przedwcześnie uszkodzonych przez niekorzystne czynniki, aby stymulować wzrost włosów i poprawić kondycję skóry głowy.

Dla kobiet – w przypadku wypadania włosów, w walce z łupieżem, w terapii cienkich i / lub osłabionych włosów.

Przebieg zabiegu:

Kosmetolog  indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera preparat, który jest podawany strzykawką o cieniutkiej igle 4-13 mm . Zastrzyki robi się co 0,5-1,5 cm. Ślady na ciele przypominają więc kratkę (szybko znikają). Nakłucia są niemal bezbolesne. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak. Działanie pojawia się już w 2 min po podaniu, dając efekt przedłużony 2-4 dni i w miarę zwiększania ilości zabiegów dochodząc nawet do miesiąca po zakończeniu zabiegów mezoterapii.
Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej/ mezoterapii igłowej z wykorzystaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego.

 • Ciąża, laktacja
 • Terapia przeciwnowotworowa (przyjmowanie leków immunosupresyjnych) – zgoda onkologa
 • Opryszczka aktywna
 • Ropne stany zapalne skóry
 • Choroby krwi autoimmunoagresji (HIV, WZW C)
 • Epilepsja
 • Wirusowe zapalenie wątroby
 • Łuszczyca
 • Reumatoidalne zapalenie stawów
 • Stwardnienie rozsiane
 • Choroba Hashimoto (zabieg można wykonać z pominięciem szyi)
Toczeń rumieniowy zaostrzony
 
fizjospa.pl - rzęsy 1:1, przedłużanie rzęs, spa, salon kosmetyczny, rehabilitacja, zabiegi kosmetyczne, makijaż permanentny i fizjoterapia - Szczecin