ul. Szarotki 17, Szczecin

gabinet@fizjospa.pl

tel. 605690877

Rehabilitacja kobiet po mastektomii PDF Drukuj Email

 

Mastektomia jest często koniecznością w zwalczaniu raka piersi. Dlatego wiele kobiet zmaga się z powikłaniami, które utrudniają funkcjonowanie w codziennym życiu i uniemożliwiają kontynuowanie pracy zawodowej. Rehabilitacja po mastektomii jest  bardzo ważna zarówno dla kobiet po mastektomii całościowej, jak i częściowej. Istotne  jest, aby ćwiczenia rozpocząć jak najwcześniej, nawet już w pierwszej dobie po operacji. Głównym celem  rehabilitacji jest poprawa siły mięśniowej, poprawa ruchomości w stawach oraz zmniejszenie obrzęku limfatycznego ręki, który powstaje w wyniku wycięcia pachowych węzłów chłonnych.

Ciągle powracający po operacji obrzęk limfatyczny nie tylko powoduje dyskomfort, ale również w znacznej mierze ogranicza ruchomość kończyny. W profilaktyce przeciwobrzękowej należy pamiętać o czynnikach, które sprzyjają powstawaniu obrzęku. Powinno się m.in. unikać dźwigania ciężkich przedmiotów, spania na chorej stronie, gorących kąpieli, wilgoci, długiego moczenia kończyny itd.

Ważnym elementem rehabilitacji jest także rozciąganie blizny. Zapobiega to zrostom, które mogą przyczynić się do zmniejszenia ruchomości w stawie ramiennym.

Aby spełnić Państwa oczekiwania w gabinecie "FizjoSpa" ustalam z Pacjentem Indywidualny Program Rehabilitacji.

 
fizjospa.pl - rzęsy 1:1, przedłużanie rzęs, spa, salon kosmetyczny, rehabilitacja, zabiegi kosmetyczne, makijaż permanentny i fizjoterapia - Szczecin